Dne 7. května 2026 se naši studenti zúčastnili krajského kola Středoškolské odborné činnosti, kde velmi úspěšně reprezentovali naše gymnázium v široké škále soutěžních oborů. Do krajského kola se zapojili studenti s pracemi z oblasti přírodních věd, technických oborů, humanitních a společenskovědních disciplín i didaktiky.
Mimořádného úspěchu dosáhli V. Jedlička, který obsadil 1. místo v oboru Fyzika, O. Loudil, jenž získal 1. místo v oboru Stavebnictví, architektura a design interiérů, a P. Golumbovskij, který se umístil na 1. místě v oboru Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času.
Výborných výsledků dosáhli také další soutěžící. R. Nečas získal 2. místo v oboru Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace. Na 3. místě se umístili P. Jelínková v oboru Matematika a data science, R. Chmelík v oboru Fyzika, A. Mičánek v oboru Zdravotnictví a R. Chita v oboru Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory.
Naši školu dále úspěšně reprezentovali J. Maršálek, který obsadil 4. místo v oboru Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie, Š. Ševčík se 4. místem v oboru Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory, J. Novotný s 5. místem v oboru Historie, D. Schneider s 5. místem v oboru Informatika, Š. Vrzal s 6. místem v oboru Strojírenství, hutnictví a doprava, T. Kovárová se 7. místem v oboru Biologie, geografie a geologie a J. Dojiva s 9. místem v oboru Molekulární biologie.
Všem soutěžícím srdečně gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Jejich úspěchy dokazují, že odborná práce, vytrvalost a zájem o zvolený obor mají na našem gymnáziu pevné místo.