Stověžatá aneb krátká reportáž z tradiční exkurze do Prahy

Rok se s rokem sešel, a tak i na nás, letošní 4.A, připadla příjemná povinnost omrknout, jak se našim spoluobčanům v té Praze vlastně daří.
Psal se 2. říjen 2019 a my jsme byli připraveni vzít Prahu útokem. Inu, my jsme připravení byli, ale vlaku se to asi příliš nehodilo. Žádné zpoždění nás však nemohlo rozházet. Co nás však mírně rozhodilo, byl možný důvod našeho zdržení. Naším spolucestujícím nebyl nikdo jiný než nová hlava Slovenska, prezidentka Čaputová.
Do Prahy jsme dorazili v plném počtu, a tak se mohlo započít naše očekávané dobrodružství. Za tři dny jsme toho stačili shlédnout opravdu mnoho a vybrat nějaký pomyslný top není žádná jednoduchá záležitost. Silný zážitek si odnášíme ku příkladu z památníku obětem Heydrichiády. Ve stísněném a temném podzemí jsme se tak mohli vžít do kůže strůjcům slavného atentátu. Poté naštěstí přišly radostnější okamžiky. Stavovské divadlo zahalené do modré a zlaté nám doslova učarovalo. Pozadu však nezůstala ani prohlídka studií na Barrandově. Mohli jsme tak zavzpomínat na mnohé pohádky našeho dětství, a přitom se ještě zahalit do nejroztodivnějších kostýmů. A že to byly pozoruhodné outfity.
Dvěma večery nás provedla dvě představení. Zcela nezapomenutelným se nám stal Brouk v hlavě. Dodnes je velmi těžké uvěřit, že pana Champsboisyho a Boutona ztvárnil jeden jediný herec. Po skvělé zábavě prvního večera nás provázelo nemalé očekávání. Druhý večer jsme navštívili muzikál Tři mušketýři. Bohužel jsme v hlavách měli stále plno dojmů z výtečného prvního večera. Muzikál nás zkrátka nezaujal, ale proti gustu… My asi zůstaneme věrní Broukovi v hlavě stejně jako Champsboisy své manželce.
Tři dny utekly jako voda a my už jsme byli na cestě zpátky. Pražané, máte tu vaši stověžatou Prahu pěknou, my už ale vyhlížíme Svoboďák a Petrov.
Velké poděkování patří Spolku rodičů za nemalý příspěvek na zdařilou akci. Nemalé poděkování si také zaslouží organizátoři akce: PaedDr. Iva Klímková a Mgr. Petr Sekanina.
Za třídu 4.A napsala Nikola Wanke.